piątek, 6 czerwca 2014

Firma ochroniarska


 Poza roletami, wścibskimi sąsiadami i całym tam systemem szybkiego albo jeszcze szybszego powiadamiania poważnie zastanawiamy się nad kupieniem psa. No oczywiście, jak na dwoje, różniących się od siebie ludzi i to nie tylko anatomicznie;) mamy z Pietrkiem zupełnie inne wyobrażenie o zwierzętach. Jeśli chodzi o koty, sprawa załatwiona - mam uczulenie. Wiem, że Pietrek wzdycha do swojego wymarzonego Brytyjskiego Krótkowłosego, mmm no nie powiem, puchato i miło wygląda.
Byłby, napewno godnym następcą Maćka - absolutnie białego, Kota Tureckiego Van. Niestety, podobnie jak większość całkowicie białych kotów, głuchego od urodzenia.

Mnie się natomiast podobają "nietoperze" :(. Są, jak ja to mówię, tak brzydkie, że w ich brzydocie tkwi magiczne piękno :) Poniżej Sfinks Doński, normalnie dla mnie Mistrz Joda kociego świata:)fot. tapeciarnia.pl
fot. link

:( nic z tego. Pietrek mówi, że będzie się bał rano oczy otworzyć :P 

 Co się tyczy (wracając do tematu) psów. To oczywistym jest, że mnie się podobają charty afrykańskie, oraz, ale to przez Profesora Bronisława Chromego :) charty afgańskie, które w wersji rysowanej przez Profesora od kilku lat, niestety bezskutecznie, usiłuję kupić.


Chart afrykański, no było nie było, COŚ go z tym nietoperzem wyżej jednak łączy.
fot. http://pl.wikipedia
Co do chartów afgańskich, to synek mówi że wyglądają jak Saruman, no podobieństwo rzeczywiście jest :)
 
fot.afgansky-chrt
fot. link


A tu w profesorskiej wersji.
fot. Rempex
fot.http://www.desa.pl


Pietrek niestety, nie ma psiego faworyta :( podobają się mu owczarki niemieckie i inne "wilczuro" podobne.


Możemy też rozważyć kupno psa rasy "puppy". Ale, trzeba się będzie dogadać co do koloru, bo jeśli chodzi o rasę, to patrząc na cenę od razu widać, że to wyższa półka ;)

autor Eero Aarnio
 Z ostatniej chwili! Dostaliśmy ofertę ochrony od miejscowej firmy, szef podczas pracy na zdjęciu. Cena godna uwagi, kilka kurczaków na rok :P
Myszołów zwyczajny, (Buteo buteo)