czwartek, 22 stycznia 2015

Kierunek na łazienkę.


Chwilkę mnie nie było, (że sobie tak pozdrabniam, czego prywatnie nie znoszę bo się mi z infantylizmem kojarzy) ale mam usprawiedliwienie. Się troszkę malowało, troszkę jeździło na nartach, potem troszkę się drzwi zatrzasnęło z kluczem w środku. No i oczywiście troszkę trzeba było poczekać na profesjonalny włam. A ostatnio troszkę została położona podłoga. Tylko troszkę bo jeszcze olistwowanie nas czeka. A w poniedziałek wchodzą fliziarze i zaczynamy zabawę w łazience. :) 
 Zasadniczo łazienki preferujemy energetyczne. Teraz jedną łazienkę mamy wściekle żółtą a drugą, konkretnie pomarańczową. Żółta będzie za jakiś czas remontowana, ale ten "jakiś czas" się odsuwa, bo/gdyż/ponieważ, nie możemy kupić takiej żółtej żółci jaką chcemy. Wiem, że łazienka to "inny świat", ale chciałabym aby w tym konkretnym projekcie była spójna z resztą domu. Ogólnie bierzemy azymut na zestaw kolorystyczny obejmujący: biel, szarość/czerń bazaltu i drewno.

 Czyli tak samo, jak na zdjęciu, ale na odwrót :P.

Zdjęcie: Dobre pomysły.
 Plan zagospodarowania łazienki na dole obejmuje wszystko co potrzeba, poza pralką - ta stanie w kuchni. A tak. Czasem lubię zaserwować na drugie danie wygotowaną pościel. A co? 
No, ponieważ jest to dom na lato, więc grzejniki są KONIECZNE i grzejniki będą. Początkowo, myślałam o szklanych, ale jak to ostatnio, ktoś mi bliski powiedział: "Kobieta zawsze odnajdzie drogę do centrum handlowego...". No to grzejniki będą normalne. :). Ehhh. Wrażliwych gramatycznie przepraszam, ale pisanie echchch przez ch wygląda beznadziejnie.  Ehhh z samym h jest wg. mnie bardziej dramatycze/wymowne. Tak, że będziecie musieli to jakoś znieść, a poza tym, tak na marginesie, to obie formy są poprawne :P.
Wracając do tematu.
Łazienkę mamy od wschodniej strony, więc na brak światła raczej nie będziemy narzekać, ale jakieś oświetlenie obawiam się, że też zamontujemy;). Dla dociekliwych to samo będzie w sypialniach, toalecie na poddaszu i klatce schodowej. Że co? Że nudno? No to się jeszcze okaże.
Płytki na ścianę, duże, prostokątne, rektyfikowane, białe z połyskiem i z minimalną spoiną. 
Płytki na podłogę w łazience takie same jak w przedpokoju, beton/bazalt, czy jeszcze coś innego na "b". 
Podobają nam się prostokątne kabiny prysznicowe, ale z powodu ograniczonej ilości miejsca będzie półokrągła z marmurowym brodzikiem :(. P. chce deszczownicę, ja chcę słuchawkę, no co? Lubię sobie pod prysznicem pogadać, więc bez dodatkowego elementu się nie obejdzie.

Źródło: roltechnik

Źródło: Roca.

Meble do łazienki obejmują szafko-półkę pod umywalkę rozbudowaną o box na brudne ubrania, oraz szafkę nad wc we wnęce w nad geberitem. Meble miały być początkowo białe lakierowane na wysoki połysk, z drewnianym blatem, lub blatem z mikrobetonu. Jednak biel bieli nierówna jak się okazało chociażby na wzorach płytek. Tak, że zdecydowaliśmy się na drewnio. Podobała nam się propozycja łazienki w austriackim hotelu która była cała z drewna.

fot. klammers

Jednak temperatura tego drewna nam nie do końca odpowiada. Myślimy raczej o czymś takim. Czyli jak widać stawiamy na chłodniejsze barwy.


 Zastanawiamy się czy nasz wybór padnie na palisander czy tulipanowiec. Odpowiedź poznamy we wtorek, bo wtedy jedziemy do składu i KUPUJEMY! No musimy się pospieszyć z tym kupowaniem, bo meble się już robią i stolarz tupie noga ze zniecierpliwienia. 
A potem znowu zrobimy sobie kilka dni przerwy, bo jedziemy pooglądać jak wygląda prawdziwa zima i śnieg. Może z Italii poza uwiecznioną na zdjęciach porą roku przywieziemy jakieś nowe pomysły i będziemy je na szybko wdrażać :).