poniedziałek, 26 stycznia 2015

Oświetlenie. Kwestia oświetlenia, to temat, który bezsprzecznie łączy stan budowy ze stanem urządzania wnętrz.  A jakby to delikatnie powiedzieć. Kończymy budowanie w środku i zaczynamy urządzanie! :)
Światło dzienne, ma w związku z ekspozycją południową i południowo - zachodnią dużo do powiedzenia. W zależności od pory dnia i roku będzie miało też inną barwę. Do tego dochodzi oświetlenie sztuczne, oraz oświetlenie odbite zwierciadlane - mam tu na myśli dodatkowe refleksy światła odbite od płaszczyzn lakierowanych oraz od planowanych luster, oraz rozproszone - ściany, meble etc. 
Bla bla bla.....ale starczy wymądrzania się , a teraz do rzeczy.
Przeglądnęliśmy setki wzorów, wyobrażając sobie jak będą się prezentowały we wnętrzu. 
Chcieliśmy aby lampy nas cieszyły i może nawet bawiły a w innych miejscach były wręcz niewidoczne a już napewno nieuciążliwe. Jak to dopadło, no to się okaże.

Tyle było siedzenia, wybierania, wyszukiwania, oglądania inspiracji a nawet wędrówek po sklepach. A tu proszę kilka kliknięć, i 90 % oświetlenia już zamówione.

Możliwe, że poszliśmy na łatwiznę, bo łazienka, toaleta, dwie sypialnie oraz klatka schodowa czyli w sumie 26 punktów świetlnych będzie oświetlone panelami LED. 


W przedpokoju mamy zamiar wrzucić trochę koloru. Podobają się nam lampy eye. I to nie tylko w morskim kolorze.


źródło:link


Lampa w kuchni jest tematem rzeką... trwają przemyślenia. Tyle mamy pomysłów, że nie możemy się zdecydować. A jak już, to często ceny bywają zatrważające. Niestety w kuchni jest jeden haczyk a właściwie minus. Wysokość stropu. 2,2 m. No chciało by się więcej, ale jak się nie ma co się lubi..... to się człowiek musi mocno nagłówkować. 


źródło:link

źródło:link

źródło:arnold goron
A może żartobliwie, skoro wiek średni się zbliża i za chwilę pamięć zacznie szwankować.... zamiast "zapisków na pudełku od zapałek" powiesimy karteczki na lampie :P Wiem, wiem temat tej konkretnej lampy jest mocno oklepany.
źródło: link

Nie zaprzeczę, że do mnie najbardziej przemawiają druciaki.  


źródło: vaningenvillan
źródło:link
źródło:link
A może coś normalnego? A przy okazji bardzo przyzwoicie wyglądającego.

źródło:link


Jest jeszcze cała gama industrialnych lamp, do zgłębienia tematu podaję zainteresowanym HK Living.


No to tyle jeśli chodzi o kuchnie, będzie tam jeszcze oświetlenie punktowe i pod szafkowe, ale to już takie tam drobiazgi. Grubszym tematem jest lampa do salonu. Z uwagi na niski strop i ciąg komunikacyjny możemy wziąć pod uwagę jedynie jakieś "plaskate" formy.

źrodło:link
źródło:link